Jak jsem byla ve svém živlu…aneb mé úlovky z festivalu Biostyl!

Každý rok v dubnu netrpělivě vyhlížím termín festivalu Biostyl na pražském holešovickém Výstavišti. On se ten festival teď už jmenuje Evolution, jak jsem zjistila nedávno, ale pro mě je to pořád Biostyl. Je jen málo ročníků, které jsem vynechala. Vždy si na to vyhradím celý den a vybavená dostatečnou finanční rezervou vyrazím na lov mezi stánky.

Vždycky už nemůžu dospat a jsem natěšená, jak malé dítě. Co tam bude tento rok nového? Co mě překvapí, mile i nemile? Koho tam zase letos potkám? Vždy potkám plno milých a zajímavých lidí, pár známých a přátel podobně potrefených zájmem o osobní rozvoj, zdravý životní styl, přírodní kosmetiku a ekologickou domácnost.

Mám pocit, že každým rokem je počet vystavovatelů větší a nabízejí širší a zajímavější sortiment výrobků eko a bio a šetrných k životnímu prostředí. Je vidět, že zájem lidí, kteří přemýšlejí o svém zdraví, životním stylu a jeho vztahu k přírodě stále přibývá a jsou stále náročnější. To je pro firmy motivující. Moc mě těší, že přibývá firem a jednotlivců, kteří vyrábějí a poskytují své služby u nás, nejsou to jen importéři.

Vyhlašuji si svou soukromou cenu za Objev Biostylu. Minulý rok mě překvapila mladá firma z Břeclavi Feel Eco vyrábějící české eko prací prostředky a drogerii.

20150417_163824

Tento rok je to Havlíkova přírodní apoteka, která mě oslovila nejen úžasnými přírodními výrobky (používám jejich Havlíkův přírodní  zázrak a Ranní čistící 3 minutovou masku), ale i velmi příjemným designem výrobků a marketingem. V každém výrobku mají malou cedulku s nápisem např. Jsi nádherná, Jsi krásná, Jsi jedinečný. No nekupte to! Já má tu cedulku na stole a každé ráno už při snídaní si na ni dívám a opakuji si:

Jsi nádherná!“ Považuji to za jedinečný nápad k šíření sebelásky!

Taky jsem tam vyrazila s úmyslem si nakoupit bio dekorativní kosmetiku, hlavně pudr a make-up, protože ty stávající už mi docházejí a na letní sezónu je potřeba trochu změnit barevnost. V průběhu posledních asi 5 let, kdy se více zajímám o to, co jím a co přijímám vnitřně i zvnějšku – z toho poslední 2 roky jsem vegetarián- prostě mé tělo odmítá cokoli chemického .

Syntetický parfém, líčidla, přípravky na péči o tělo a vlasy…není to něco, po čem bych toužila a zakazovala si to, prostě mentálně nemůžu. Třeba bych si to i koupila a podlehla reklamě v ženském časopise, ale vím a cítím, že bych si to stejně na sebe nenastříkala, nenamazala. Že to prostě mé tělo odmítá.

20150417_161328

Velmi mě potěšilo, že jsem na Biostylu objevila bio certifikovanou dekorativní kosmetiku z květů Zuii. Je vyráběná v Austrálii a je možno ji koupit přes e-shop nebo ve vybraných prodejnách či lékárnách, což uvádějí na svém webu.  Zaujali mě i tím, že místo výroby pudrových receptur založených na minerálních látkách ( křemík, oxidy zinku), používají ve svých výrobcích jemně mleté bio květy a poupata z růže damašské, jasmínu a heřmánku!

Byla jsem moc ráda, že si tam vše můžu vyzkoušet a nechat se nalíčit, protože přece jen vybrat si odstín make-upu a pudru jen podle obrázku v e-shopu dost dobře nezvládám. Slečna kosmetička byla moc příjemná a doporučené výrobky jsou již součástí mé kosmetické výbavy.

V oblasti zdravé výživy rok od roku nabývá na významu a převaze v nabídce festivalu raw food, takže po úspěšném nákupu jsem se odměnila výborným raw dortíkem,  čajem a popovídáním s mou kamarádkou Luckou Lebduškovou, psycholožkou a další podnikatelkou z pláže. Moc jsem si to užily a stihly jsme i konec vystoupení MUDr. Hnízdila.

Byl to báječný den a budu ráda, pokud se podělíte, jak to máte s přírodními, eko a bio produkty Vy? Co Vám funguje a můžete doporučit? Myslím, že v dnešní době je pozitivní zkušenost a osobní doporučení ta nejlepší reklama. Prostě kvalita se prodává sama!

20150417_171054

Petra Torová
Mou vášní jsou vůně. Miluji aromaterapii a přírodní kosmetiku. Pomáhám svým klientům být zdraví a krásní díky darům přírody - a ráda to naučím i Vás! Můj příběh najdete zde>>
Komentáře