Aromamasáže

AROMATERAPEUTICKÁ HOLISTICKÁ MASÁŽ

Blahodárné účinky masáže vonnými éterickými oleji jsou známé již tisíce let a v dnešní době je znovu objevujeme. Aromaterapeutická masáž v sobě spojuje terapeutickou sílu vědomého doteku s vlastnostmi jednotlivých éterických olejů, které mají léčivé a harmonizační účinky. Aromamasáž je považována za nejkomplexnější ošetření těla.

Aromaterapie využívá znalosti akupresurních bodů a drah meridiánů z čínské medicíny. Při masáži se dostaví hluboká relaxace, jako při meditaci a mozková frekvence se sníží na hladinu alfa, ve které je naše tělo schopno samo regenerovat.

Éterické oleje jsou vybrané na míru každého klienta a ředěné v kvalitním přírodním rostlinném oleji. Vzniklá kompozice proniká všemi vrstvami kůže, pomáhá odstranit fyzické potíže a podporuje psychickou rovnováhu.

K dispozici nabízím výběr až z 50 vysoce kvalitních 100% přírodních éterických olejů.

Díky bioaktivitě éterických olejů je tato masáž účinnější než jakákoliv jiná masáž. Vysoce účinné oleje pronikají během masáže pokožkou do těla a zároveň dochází i k inhalaci.

Při holistické aromamasáži jste zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace, kdy náš organizmus dostává novou příležitost k regeneraci a naše fyzické i duševní pochody se harmonizují. Aromaterapeutická masáž Vás dokáže zbavit únavy a napětí, předchází některým onemocněním a napomáhá léčení.

Aromaterapeutická masáž pracuje se svalovým systémem, s energií v meridiánech a akupresurních bodech. Má účinky na lymfatický a oběhový systém a přispívá k odvodu toxických látek z organizmu.

JAK MASÁŽ PROBÍHÁ?

Před samotným ošetřením vedu s klientem cca 30 minutový vstupní rozhovor s cílem zjistit, jaká je jeho zdravotní historie a s jakým problémem či zadáním klient přichází. Zda je jeho přáním jen relaxace nebo i např. úleva od bolesti zad, krční páteře, potíže s respiračním onemocněním, poruchy menstruačního cyklu apod..

Na základě těchto informací a na základě diagnostiky z jazyka pak společně vybíráme vhodné éterické oleje a vytváříme aromaterapeutickou směs.

Respektuji však i situaci, kdy klient nemá zájem o vstupní rozhovor a diagnostiku z jazyka či je mu to jinak nepříjemné. Nic není povinné, výběr éterických olejů a sestavení směsi pak provedeme jen podle čichových preferencí klienta.

V případě celotělové masáže začínáme na zádech, pokračujeme na zadní straně obou nohou. Pak požádám klienta o otočení a pokrčujeme plynule na přední straně nohou, pak přicházejí na řadu ruce, břicho, hrudník, šíje a končíme velice příjemnou masáží obličeje.

Po celou dobu jsou části těla, kde masáž zrovna neprobíhá, zakryté ručníky či prostěradlem a pokud klientovi něco není příjemné či chce některou část vynechat, tak to samozřejmě respektuji a pokračuji na další části.

CO DĚLAT PO AROMATERAPEUTICKÉ MASÁŽI?

Éterické oleje po masáži působí delší dobu a není tedy vhodné je hned smývat. Pokožka je po masáži vláčná, hydratovaná, ale nikoliv mastná. Po masáži by klient neměl provozovat náročné fyzické ani psychické úkony, také by se měl vyhýbat dlouhé koupeli, těžkému jídlu, kávě, alkoholu či cigaretám.

Při masáži dochází k uvolňování toxinů a je třeba hodně pít, nejlépe čistou vodu. Reakce jsou velmi individuální, od přílivu energie až po únavu v extrémních případech. Je třeba svému tělu naslouchat a dopřát mu, co potřebuje.

Ceny za celotělovou i částečnou masáž jsou uvedeny v Ceníku>>

Nepopsatelný zážitek..........energie, láska, pohoda......proudila celým tělem, myslí......domů jsem odcházela, vlastně neodcházela, vznášela jsem se. Celá rodina už se stala klienty úúúúžasné paní masérky:-):-):-) Děkuji, děkuji, děkuji.....:-)

Jaroslava Dudková